EQM-1S3

24,490 ₪

עוד ציוד אולפני
EQM-1S3


לרכישה ופרטים
נוספים על מוצר
זה התקשרו אלינו
03-5165036

 תיאור

אפשר לספור על יד אחת את מספר האקולייזרים שהגיעו למעמד האייקוני של של ה- Pultec שכבר מעל חצי מאה שומרים על מעמדם הבלתי מעורער בקרב אמני ההקלטה, המיקס והמאסטרינג.

ה- Pultec הוא אקולייזר פשוט יחסית, עם כמה כפתורים בסיסיים לשליטה, שהפך להיות גורם משמעותי מאוד לצבע של חלק עצום מהאלבומים המשפיעים והחשובים כבר מעל חצי מאה.

חברת Pultec הוקמה Eugene Shenk ו- Ollie Summerlin ב- 1953, הם שמו לעצמם מטרה לתכנן את האקולייזר האולטימטיבי, כזה שיתעלה על כל אקולייזר אחר שהיה קיים באותה תקופה. האקולייזר של הצמד היה האקולייזר הפאסיבי הראשון והיחיד בתעשיה שלא מנחית את הווליום של הסיגנל שנכנס אליו והוגדר כ״אקולייזר פאסיבי ללא הפסד״.

רק כדי לתת רקע טכני בסיסי, אקולייזר פאסיבי לא מסוגל להגביר תדרים, הוא יודע רק לחסר. מבחינה אלקטרונית האקולייזר הפאסיבי לא מגביר את התדר הנבחר אלא קודם כל מנחית את כל הסיגנאל שנכנס אליו ואז באמצעות סדרה של פילטרים פאסיביים שעשויים מנגדים וסלילים, הוא מחזיר חזרה מהווליום המונחת של התדר הנבחר.

החידוש הטכנולוגי של Pultec היה לשדך לאקולייזר הפאסיבי שלהם שמנחית את הסיגנאל ב- 16dB, מעגל הגברה מבוסס מנורות שמגביר בחזרה את כל ה- 16dB שהאקולייזר הנמיך, כך שאם האקולייזר נמצא במצב Flat הסיגנל יוצא מה- Pultec EQ בדיוק באותה עוצמה בה הוא נכנס (סוג של נס בזמנו!)

ה- EQP-1A הפך במהרה לסטנדרט בינלאומי בקרב תחנות הרדיו והאולפנים, תחנות השידור השתמשו ב- Pultec EQ בדרך בין קונסולת השידור למשדר כדי לתת את הטאץ׳ הסופי שישפר את איכות האודיו של המוזיקה שמתנגנת ויאזן אותה, השימוש הקלאסי ב- Pultec ביציאה מהקונסולה בדרך למשדר או בתעשיית ההקלטות בדרך למכונת ההקלטה (האנלוגית או הדיגיטלית) טבע את המונח Mix Bus EQ והוא מאז ועד היום ה- EQ המבוקש והמעוטר ביותר ליישום הזה.

ל- EQP-1A היו מספר גרסאות במרוצת השנים והגרסה המורחבת ביותר נקראה EQP-1S3, בדומה ל EQP-1A גם הוא מאפשר שליטה גסה יחסית על שלושה תחומי תדרים. אין ל- Pultec EQ יכולות כירורגיות בשום צורה והוא לא שם כדי לפתור בעיות, ה- Pultec נולד כדי לגרום למוזיקה שיוצאת ממנו להשמע טוב יותר מאיך שהיא נכנסה. יש לו רק ארבעה כפתורי שליטה על Gain של שלושה תחומי תדרים, השליטה על התחום הנמוך כוללת בחירה בין ארבעה תדרים של Low Shelf עם פוטנציומטר אחד שמיועד להגברה ופוטנציומטר נפרד שמיועד להנחתה, הזווית של ה Low Shelve רחבה במיוחד, לדוגמה, אם נגביר נמוכים ב 20Hz, האפקט יגיע בערך עד 400Hz, אם נגביר נמוכים ב 100Hz, האפקט יגיע עד בערך 3Khz.

השליטה על תחום התדרים הגבוה של ה- EQP-1S3 כוללת מפסק בורר בין 9 תדרים אפשריים להגברה בלבד של Mid\High Peak Boost עם שליטה על רוחב הפס (Bandwidth) ומאפשר בחירה בין Q צר לרחב, בנוסף ה EQP-1S3 מציע גם שני תדרי מדף עליון לבחירה.

אם נגביר ב- Q רחב 10Khz ההגברה תשפיע עד סביב 300Hz, בדומה לתחום התדרים הנמוכים גם כאן על גבי הפאנל הקדמי הסקאלה של כפתור ההגברה מראה 0-10 אבל בפועל עובדת בין 0-18dB. בנוסף לכפתור ההגברה יש מפסק בורר בין שלושה תדרים אפשריים להנחתה בלבד של עד 16dB של Hi Shelf.
הסאונד של התדרים הגבוהים ב- Pultec הוא אחד הדברים העוצמתיים ביותר במכשיר, ה- Pultec EQ יכול להבהיר או לפתוח את המיקס או אלמנטים בתוכו בצורה טבעית ורכה כפי שרק הוא יודע.

ב- 1981, אחרי כמעט שלושים שנה של פעילות Ollie ו- Eugene החליטו שהגיע הזמן לפרוש ולמכור את החברה, אבל בתחילת שנות השמונים בזמן שכל העולם עסק בטכנולוגיית ה- IC (צ׳יפים) החדשה והיעילה והדור הראשון של המעבדים הדיגיטליים התחיל לצבור תאוצה, לא נמצא קונה לחברה והצמד החליט לסגור אותה!

נעשו נסיונות רבים לייצר חיקויים או אקולייזרים בהשראת Pultec ע״י חברות שונות, אבל אף אחת מהן לא ענתה על ציפיותיהם של המשתמשים הוותיקים של האקולייזרים שפשוט ציפו לדבר עצמו בדיוק. עד שבא דוקטור להנדסת חשמל עם התמחות בהנדסת חומרים בשם Steve Jackson והחליט שהוא מחייה מחדש את חברת Pulse Techniques וחוזר לייצר את האקולייזרים האייקונים שלה בדיוק באותה צורה ובדיוק מאותם רכיבים בהם השתמשו Eugene ו- Ollie. בלי פשרות ובלי שינויים לדיזיין המקורי, שחזור מדויק מדעית והיסטורית ב- 100%.

ד״ר Jackson בליווי ועידוד של Eugene Shenk מר פולטק בעצמו, הקדיש עשור שלם מחייו כדי לנתח בצורה קפדנית ומדוקדקת בסביבות מעבדה את כל המאפיינים האלקטרוניים, המכניים והכימיים של כל הרכיבים בהם השתמשו כדי לבנות את ה- Pultec EQ ולאפיין כל אחד ואחד מהם בצורה מדעית ומוחלטת.

לבסוף עבודת השחזור שהתחילה בשנת 2000 הסתיימה בהצלחה גדולה, חברת Pulse Techniques חזרה לחיים ובשנת 2010 האקולייזרים האייקוניים חזרו אל המדפים!
בנוסף לגרסאות המוכרות והאהובות של האקולייזרים של Pultec, בגלגול החדש של החברה נוספו לקטלוג מהדורות מאסטרינג לשלושת האקולייזרים המפורסמים ביותר של החברה,
ספינת הדגל לתחום המאסטרינג הוא ה EQM-1S3 שהוא גרסת המאסטרינג לאקולייזר המורחב ביותר שיצרה החברה, ה EQP-1S3.

ה EQM-1S זהה לגמרי ל EQP-1S3 למעט שני הבדלים שהופכים אותו מיועד למאסטרינג:
- כל כפתורי השליטה על ה EQM-1S3 מורכבים מבוררים במקום מפוטנציומטרים בשביל דיוק מקסימלי בהתאמת הסטראו ויכולת שחזור מלאה וקלה
- טווח ההגברה וההנמכה של ה EQM-1S3 שונה ומותאם למאסטרינג כך שבמקום טוח הגברה והנמכה של עד 18dB בפוטנציומטר רציף כמו במהדורה הרגילה,
- הבוררים שמורכבים ב EQM-1S3 בנויים מ 20 מדרגות של 0.5dB ומאפשרים הגברה והנמכה של עד 10dB שזה כל מה שאי פעם תצטרכו בשביל מאסטרינג או Mix Bus.

באופן זהה לאופרציה שהפעילו Eugene ו- Ollie, גם בגלגול החיים השני של החברה כל המוצרים של Pulse Techniques מורכבים בעבודת יד בארה״ב ב Point To Point Wire ובאותן טכניקות בדיוק בהן השתמשו Eugene ו- Ollieהחל מ- 1956.

 מפרט

כל האקולייזרים של החברה הם שחזור מדעי מדויק ונשמעים זהה לגמרי לדור הראשון של המכשירים כפי שהם יצאו מהחברה החל מ 1956.

הגברת מדף תחתון של עד 10dB ב 20 מדרגות של 0.5dB בתדרים 30,40,70,100Hz לבחירה.

הנמכת מדף תחתון של עד 10dB ב 20 מדרגות של 0.5dB בתדרים 30,40,70,100Hz לבחירה.

הגברת Peak של עד 10dB ב 20 מדרגות של 0.5dB בתדרים 1,2,3,4,5,6,8,10,12Khz לבחירה ובנוסף עוד שני תדרי מדף גבוה 5,10Khz לבחירה.

הנמכה של עד 10dB ב 20 מדרגות של 0.5dB של מדף עליון בתדרים 5,10,20Khz לבחירה.

  וידאו

מומלץ להוסיף

Q7D Diffusor

Q7D Diffusor

דיפיוזר איכותי עשוי עץ

1,750 ₪

4081

4081

ארבעה קדם מגברים קצה עליון

18,490 ₪

1073DPA

1073DPA

קדם המגבר האגדי של Neve

14,590 ₪

Its a no cost industry. Rolex cant end fakes. Fakes offer a lot Rolex Replica Watches more than unique and indirectly contribute towards the model. We invest in fakes in appreciation on Rolex Replicas the brand name. These are typically "aspirational brands". Absolutely everyone cant purchase a Mercedes nevertheless they obtain Hyundai Sonata Gold Replica Watches which is a Rolex Replica watches cheap duplicate. Expenses only 10 p.c of Merc and gives far Women's replica watches better service than a Merc. Fakes are right here to remain and increase. Quit them if you're able to Mr Rolex or Mr Omega. Current market forces tend to be far more highly effective fake watches than these Swiss manufacturers. They simply simply cant end fakes. Enable them sit in ivory towers. Permit fakes market below their nose. Why there are no pretend BMWs inside the earth ? So why only gold watches