5500


לרכישה ופרטים
נוספים על מוצר
זה התקשרו אלינו
03-5165036

 תיאור

איקולייזר בעל 4 תחומים, כפול ערוצים, במארז Rackmount, המתאים למגוון משימות אולפניות הכולל הקלטות, מיקס ומאסטרינג.

ה- 5500 מבוסס על ה- 550 הקלאסי. מזה 40 שנה שהתכנון והרכיבים האלקטרוניים המקוריים של מייסד החברה, סול ווקר ז"ל, נותרו זהים. מעטים האקוולייזרים שזוכים לכזו הערצה כפי שה- 550 זוכה לה. ה- EQ הזה השתתף באינספור הפקות מאז שנות ה- 60. בתחילה יוצר כרכיב שנועד להטמעה במיכשור של יצרנים אחרים, ומהר מאוד מצא את דרכו לקונסולות שנבנו בהזמנה מיוחדת כמוצר דגל. התעשייה אימצה את ה-550 בחום. וכמובן כאשר API החלה ליצור קונסולות ב 1971 הוטמע בהן גם כן.

באופן מאוד טיפוסי וכמו כל מוצרי API, ה- 5500 אינו משלב אף מעגל נלווה במסלול האות. ה- Gain מגיע משתי יחידות Op Amp ייחודיות בכל ערוץ מדגם 2520 המפורסם בו החברה עושה שימוש. הכניסות המאוזנות מטופלות ע"י Op Amp מדגם 2510 ייחודי המקביל ביכולותיו ל- 2520, אלא שבתיכנונו מדרגת-הזרם הגבוה חסרה. רכיב מפתח בצליל המאפיין של API הוא שנאי המוצא מדגם 2503 המסוגל להעביר 30dbM+ לפני שהוא נכנס לעיוות. מדובר בתקורה בעלת ערך כפול מכל מכשיר אחר בתעשיה. המשמעות היא היכולת לבצע שינויי EQ קיצוניים בהגבר, מבלי לחשוש מעיוות פנימי.

שתי תכונות מפתח הפכו את ה- EQ של API לאחד מהקלאסיקות בתחום. האחת, שימוש ב- Op Amp מדגם 2520 המפורסם והשניה, התכנון ובו רוחב התחום, הופך לצר ככל שההגבר עולה. כך ניתן לבצע טיפול "כירורגי" אך גם לשמר מוזיקליות ורוך. יתרון נוסף של הגישה הזו, הנו בדמות הפחתת תופעת חילופי-פאזה המאפיינת יחידות EQ אחרות בהם יש מעיין חוסר טבעיות בצליל.

תכונה ראשונית (לתקופתה) ומאוד שימושית, הינה היכולת לבצע ההגבר/הנחת בקפיצות מוגדרות: 2dB, 4dB, 6dB, 9dB,12dB. מה שמאפשר חזרה אחורה מכל שינוי טונלי שביצעתם, למצב הקודם באופן המדוייק ביותר. פונקציה מאוד חשובה לתהליכי מאסטרינג למשל.

כאמור מדובר באקולייזר בעל 4 תחומים, כאשר בכל אחת מנקודות התדר יש 5 צעדי הגבר או הנחת עד ל- 12dB. ארבעת התחומים בעלי חפיפה חכמה ביותר על מנת לאפשר טיפול יעיל בכמה שיותר נקודות תדר, כאשר כל תחום מכסה כ-4 אוקטאבות. שני התחומים הראשונית מכסים את התדרים: 40Hz-400Hz ו- 75Hz-1000Hz והשניים האחרים: 800Hz-12,500Hz ו- 2.5Hz-20,000Hz. כל תחום בעל כ- 7 נקודות תדר אשר נבחר בטוב טעם כתוצאה מפדבקים שהתקבלו מתכנאי סאונד שעבדו בזמנים ההם עם כל המי ומי של התקופה (1961-1967).

כל התחומים בעלי תצורת חיתוך פעמון (bell) בברירת המחדל, ושני התחומים הקיצוניים בעלי מתג המשנה את התצורה ל- Shelf. כל אחד מהתחומים מצוייד בכפתורים דו קומתיים הסובבים על אותו ציר. העליון קובע את נקודת התדר והתחתון את ההגבר או ההנחת המתבצעים בקפיצות של 2dB למעט בשני הצעדים האחרונים בהם הקפיצה הינה ב 3dB.

תכונה שימושית ביותר ב 5500 מתקראת בקרת-טווח. הטווח המבוקר הינו של האמפליטודה (הגבר) שניתן לחלקו בחצי או ברבע מהערכים הכתובים. תכונה זו מספקת לכם אמצעי לטפל ולכייל את המאפיינים הטונליים ברזולוציה ודיוק גבוהים. עוד תכונה שהופכת את ה- 5500 לאידאלי למאסטרינג.

עוד בתכנון המזהיר מ- API שימוש ב- True-Bypass ישיר מהכניסה אל היציאה, כאשר מעגל ייחודי מאפשר מעבר שקט וללא שום רעש נלווה ממצב עבודה למצב בו ה- EQ אינו פעיל. נקודה נוספת, השימוש בכניסת ה- TRS המאוזנת מבטלת את כניסת ה- XLR, ומאפשרת שימוש גם ב- TS (מחבר PL לא מאוזן). היא אינה מדלגת על אף מעגל כאשר האות נותר מאוזן ולא נעשה שינוי ב- Gain או בעוצמות הפעולה של המכשיר.

 מפרט

 • ארבעה אפיקים של אקולייזר API קלאסי

 • כל אפיק מציע שבעה בסיסי תדר שנבחרו ע"י API

 • עד 12dB של הגבר/הנחת לכל אפיק

 • אפיקים 1 ו-4 מאפשרים בחירה בין Shelf ל- Peak

 • רוחב פס פורפרציונאלי לרמת ההגבר

 • מעגל בעיצוב Fully-Discrete מסורתי של API

 • תקורה גבוהה של +30dB עוצמת קליפ

 • ייצור מחודש של API 550EQ משנת 1967 בתוספת אפיק נוסף

 • אפשרות לכניסת קו לא מאוזנת

 • מתג הפעלה True-Bypass לאקווליזר

 • מיוצר בארצות הברית

 • מידע נוסף באתר API

 וידאו

מומלץ להוסיף

AVOCET IIA

AVOCET IIA

מערכת שליטה אולפנית

13,900 ₪

8816

8816

מיקסר סיכום 16 ערוצים

14,600 ₪

1073DPA

1073DPA

קדם המגבר האגדי של Neve

11,750 ₪

Its a no cost industry. Rolex cant end fakes. Fakes offer a lot Rolex Replica Watches more than unique and indirectly contribute towards the model. We invest in fakes in appreciation on Rolex Replicas the brand name. These are typically "aspirational brands". Absolutely everyone cant purchase a Mercedes nevertheless they obtain Hyundai Sonata Gold Replica Watches which is a Rolex Replica watches cheap duplicate. Expenses only 10 p.c of Merc and gives far Women's replica watches better service than a Merc. Fakes are right here to remain and increase. Quit them if you're able to Mr Rolex or Mr Omega. Current market forces tend to be far more highly effective fake watches than these Swiss manufacturers. They simply simply cant end fakes. Enable them sit in ivory towers. Permit fakes market below their nose. Why there are no pretend BMWs inside the earth ? So why only gold watches